Stół chamfer z tytułem „DOBRY WZÓR 2023”

27 października poznaliśmy laureatów 30. edycji Konkursu Dobry Wzór. W jubileuszowej edycji uczestnicy zgłaszali produkty i usługi w 14 kategoriach (Dom – kuchnia i jadalnia, łazienka, meble, ogród, oświetlenie, RTV/AGD, tekstylia/dekoracje, wyposażenie wnętrz; NOWA KATEGORIA: Food Design – artykuły spożywcze, urządzenia kuchenne; Usługi, Grafika Użytkowa/Komunikacja, Opakowania, Nowe technologie, Przestrzeń Publiczna, Transport, Web Design, Praca/Biuro, Dzieci, Sport, Rzemiosło i Nowe Materiały) oraz dodatkowej – Szczęśliwej Trzynastce dla produktów niebędących w masowej produkcji.

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na naszym rynku. Godło Dobry Wzór jest przyznawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego od 30 lat, dodatkowo przedstawiciele firm i instytucji partnerskich przyznają nagrody specjalne. Wyróżnione firmy mają prawo sygnować produkty znakiem DOBRY WZÓR bezterminowo.

Do jubileuszowej edycji konkursu zgłosiły się 163 firmy, a do finału dotarło aż 114. Wyboru laureatów dokonało interdyscyplinarne Jury, które oceniło innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań. W tym gronie zasiedli eksperci IWP, uznani projektanci oraz przedstawiciele instytucji państwowych. Ideą tego prestiżowego wyróżnienia jest promowanie dobrego i innowacyjnego wzornictwa kształtującego polski rynek i najlepszy design, zarówno wśród ekspertów w branży, jak i użytkowników oraz potencjalnych klientów.

W kategorii DOM – MEBLE tytuł laureata zdobył nasz stół CHAMFER zaprojektowany przez Ewę Półtorak, który miał swoją premierę w kwietniu tego roku i stopniowo lecz w szybkim tempie zyskuje uznanie nie tylko jurorów ale również klientów.

« »