Pielęgnacja mebli drewnianych olejowanych

Aby twój mebel wykonany z drewna zachował swój niepowtarzalny wygląd warto jest zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Do codziennego czyszczenia wystarczy stosowanie wilgotnej szmatki, najlepiej z delikatnego materiału typu bawełna lub mikrofibra. W przypadku zaistnienia potrzeby usunięcia plam zalecamy stosowanie koncentratu SELFIA CLEAN&GO. Dzięki zawartym w nim dodatkom olejów roślinnych rozwór zabezpiecza i konserwuje powierzchnię mebla.

Powierzchnia mebli SELFIA pokryta jest naturalnymi olejami i woskami, które stopniowo w trakcie użytkowania ulegają ścieraniu, dlatego minimum raz w roku zalecamy konserwację mebla bezbarwnym olejowoskiem regeneracyjnym SELFIA ReBORN. Wystarczy rozlać na wyczyszczony i osuszony uprzednio mebel lub nanieść na bawełnianą szmatkę niewielką ilość olejowosku i rozsmarować go po całej powierzchni kulistymi ruchami. Po 5-10 minutach należy zetrzeć nadmiar olejowosku suchą szmatką prowadząc dłoń prosto wzdłuż słojów drewna. Tak zakonserwowaną powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na 5-8h po czym można rozpocząć normalne korzystanie z mebla.

Dla tych, dla których „dobrze to za mało”, chcąc jeszcze lepiej zadbać o blat stołu polecamy raz na jakiś czas, przed uroczystością organizowaną przy stole odświeżenie go i zabezpieczenie specjalnym środkiem SELFIA CLEAN&CARE. Środek ten zawiera oleje i woski naturalne nadające powierzchni jedwabisty połysk. Dodatkowo środek bardzo dobrze radzi sobie z tłustymi plamami.

Reasumując:

  • Clean&Go – do codziennego czyszczenia mebli olejowanych
  • Clean&Care – do czyszczenia i pielęgnacji (zawiera oleje i woski naturalne)
  • ReBORN – wosk regeneracyjny do stosowania minimum raz w roku (po wyczyszczeniu Clean&Go)

W celu nabycia środków skontaktuj się z nami lub jednym z naszych partnerów handlowych.

« »