Pielęgnacja mebli drewnianych

Aby twój mebel wykonany z drewna zachował swój niepowtarzalny wygląd warto jest zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Do codziennego czyszczenia wystarczy stosowanie wilgotnej szmatki, najlepiej z delikatnego materiału typu bawełna lub mikrofibra. W przypadku zaistnienia potrzeby usunięcia plam zalecamy stosowanie koncentratu SELFIA CleanGo. Dzięki zawartym w nim dodatkom olejów roślinnych rozwór zabezpiecza i konserwuje powierzchnię mebla.

Powierzchnia mebli SELFIA pokryta jest naturalnymi olejami i woskami, które stopniowo w trakcie użytkowania ulegają ścieraniu dlatego raz w roku zalecamy konserwację mebla bezbarwnym olejowoskiem SELFIA IridiumWax. Wystarczy rozlać na wyczyszczony i osuszony uprzednio mebel lub nanieść na bawełnianą szmatkę niewielką ilość olejowosku i rozsmarować go po całej powierzchni kulistymi ruchami. Po 5-10 minutach należy zetrzeć nadmiar olejowosku suchą szmatką prowadząc dłoń prosto wzdłuż słojów drewna. Tak zakonserwowaną powierzchnię należy pozostawić do wyschnięcia na 5-8h po czym można rozpocząć normalne korzystanie z mebla.

Dla tych, dla których „dobrze to za mało”, chcąc jeszcze lepiej zadbać o blat stołu polecamy raz na jakiś czas, przed uroczystością organizowaną przy stole odświeżenie go i zabezpieczenie specjalnym środkiem SELFIA CleanShine. Środek ten zawiera oleje i woski naturalne nadające powierzchni jedwabisty połysk. Dodatkowo środek bardzo dobrze radzi sobie z tłustymi plamami czy plamami po paście do butów.

« »